
Jego obszar językowy obejmuje Niemcy, Austrię, niemieckojęzyczną Szwajcarię, Liechtenstein, Luksemburg, wschodnią Belgię, Południowy Tyrol, Alzac i Lotaryngii oraz północny Szlezwik. Jest to również język mniejszości w niektórych krajach europejskich i pozaeuropejskich, takich jak Rumunia i Republika Południowej Afryki, oraz język narodowy w afrykańskim Namibii.
Język standardowy, niemiecki, składa się z odmian standardowych języka parasolowego. Obszar niemieckojęzyczny pierwotnie składał się wyłącznie z wielu dialektów wysokich i niskich niemieckich, połączonych w ramach kontynentalnego próżniowego zachodniogermańskiego dialektu germańskigo. praca bez znajomości języka
Niemiecki studiuje, dokumentuje i przekazuje język i literaturę niemiecką w jej historycznych i współczesnych formach.
Język niemiecki a praca
Termin „język niemiecki” jest dziś rozumiany przede wszystkim jako standardowy język wysokoniemiecki (Standardowy język wysokoniemiecki), który został opracowany na podstawie dialektów środkowego i górnoniemieckiego. Z drugiej strony, dialekty kontinuum dialektalnego są tylko częściowo zakryte tym językiem.
W skład języka niemieckiego wchodzą również historyczne języki starogermańskie (kody języka wg ISO 639-2 i 639-3: goh) i średniogermańskie (kody języka wg ISO 639-2 i 639-3: gmh) oraz nowsze odmiany potoczne lub języki mieszane (np. Missingsch) w zakresie języka niemieckiego standardowego.
Jakie są dialekty języka niemieckiego przy pracy
Dialekty luksemburskie i niektóre dialekty emigracyjne (np. niderlandzkie Pensylwania) lub dialekty przejściowe (np. Kollumerpompsters) powracają do odmian dialektu continuum.
Język jidysz, który sięga średniowiecza, rozwijał się niezależnie i z własnym językiem pisanym, zwłaszcza pod wpływem wpływów słowiańskich i hebrajskich, a także leksykalnie niemieckiego języka kreolskiego Unserdeutsch.